Strona główna Usługi › Konsulting
Konsulting
Firma LocStar dysponuje najwyższej klasy specjalistami w zakresie lokalizacji. Bogate doświadczenie oraz setki pomyślnie ukończonych projektów pozwoliły nam zbudować pełne „know-how”, dzięki któremu nie tylko planujemy optymalny cykl pracy w obrębie projektu, ale również używamy odpowiednich technologii i zapewniamy najwyższą jakość. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Świadczymy usługi konsultingowe w następującym zakresie:

 1. Analiza cyklu zadań w obrębie projektów
  Doświadczenia zaczerpnięte z projektów wykonanych dla różnych zleceniodawców umożliwiają nam opracowywanie cyklu zadań dopasowanego do specyfiki konkretnego projektu. Naszym zadaniem jest opracowanie optymalnego cyklu zadań, który zapewni możliwie najwyższą jakość materiału, umożliwiając jednocześnie realizację projektu w terminie.
 2. Analiza ryzyka w firmie
  Każdy projekt nieustannie podlega działaniu różnych czynników ryzyka. Przez kilkanaście lat pracy w branży lokalizacyjnej zetknęliśmy się z różnymi sytuacjami, dzięki czemu przeprowadzana przez nas analiza ryzyka jest nie tylko kompleksowa, ale i uzasadniona empirycznie. Przeprowadzenie analizy ryzyka pozwala wyeliminować czynniki zagrażające projektowi jeszcze przed ich wystąpieniem.
 3. Szkolenia i prelekcje edukacyjne
  Szkolenia przeprowadzane przez naszych specjalistów są realizowane w sposób mający przełożenie na rzeczywiste projekty informatyczne. Program szkoleń jest każdorazowo ustalany z zainteresowanymi, ale nie jest oparty tylko na jednej technologii — mamy doświadczenie w pracy z większością stosowanych w branży lokalizacyjnej narzędzi.
 4. Konwersja danych
  Mnogość formatów danych powoduje niejednokrotnie problemy przy ich przenoszeniu z jednego środowiska pracy do drugiego. Swobodnie konwertujemy dane między różnymi formatami i stronami kodowymi, w zależności od potrzeb. Niejednokrotnie konwersja danych umożliwia zaoszczędzenie czasu przy napiętym harmonogramie projektu.
 5. Konstruowanie pamięci tłumaczeń i zarządzanie nimi
  Pamięć tłumaczeń to obecnie podstawa każdego projektu lokalizacyjnego. Musi ona jednak mieć bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję, dzięki której korzystający z niej tłumacze i korektorzy zachowają spójność w obrębie projektu, a odpowiednio oznaczone segmenty ułatwią tłumaczom znalezienie właściwego kontekstu. Po zapoznaniu się z konstrukcją wybranej pamięci tłumaczeń jesteśmy w stanie zmienić jej organizację w taki sposób, aby była optymalna do zastosowania jako pamięć serwerowa bądź plikowa, zarówno w przypadku korzystania z niej w trybie wyłączności, jak i w trybie współdzielenia.
 6. Optymalne zarządzanie bazami terminologicznymi
  Słowniki terminologiczne są używane w praktycznie każdym projekcie lokalizacyjnym. Pozwalają na zachowanie pełnej spójności terminologicznej w projekcie, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie czasu testowania projektu. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu baz terminologicznych zarówno w środowisku pracy zdalnej przez Internet, jak i w środowisku pracy w obrębie sieci lokalnej.

Nasze działania przynoszą natychmiastowe, wymierne korzyści w postaci ulepszenia jakości materiału końcowego oraz skrócenia czasu realizacji projektów.

Wszelkie pytania w sprawie usług konsultingowych prosimy przesyłać pod adres: info@locstar.pl
Zobacz nas na:
Facebook LinkedIn
 
Firma LocStar wspiera technologię SDL Trados
LSP Software - SDL Approved Reseller

Copyright © 1994-2018 LocStar Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.